aria2 - en to tr translation catalogue (238 entries)

en:                               Default:
tr:                               Varsayılan:

en:                               Tags:
tr:                               Etiketler:

en:  --allow-piece-length-change=true|false If false is given, aria2 aborts download
                                  when a piece length is different from one in
                                  a control file. If true is given, you can proceed
                                  but some download progress will be lost.
tr:  --allow-piece-length-change=true|false False seçilirse, aria2 parça uzunluğunun
                                  kontrol dosyasındakinden farklı olduğu durumda indirmeyi
                                  bitirir.Eğer true seçilirse, devam edebilirsiniz ama indirmenizin
                                  bir kısmı kaybolur.

en:  --async-dns[=true|false]     Enable asynchronous DNS.
tr:  --async-dns=true|false Asenkronize DNSi açar.

en:  --bt-max-open-files=NUM      Specify maximum number of files to open in each
                                  BitTorrent download.
tr:  --bt-max-open-files=SAYI Bir BitTorrent downloadında açılacak maksimum 
                                  dosya sayısını belirle.

en:  --bt-require-crypto=true|false If true is given, aria2 doesn't accept and
                                  establish connection with legacy BitTorrent
                                  handshake. Thus aria2 always uses Obfuscation
                                  handshake.
tr:  --bt-require-crypto=true|false True seçilirse aria2 BitTorrent tokalaşması ile
                                  bağlantıyı kabul etmez ve kurmaz.Dolayısıyla aria2
                                  her zaman obfuskasyon tokalaşmasını kullanır.

en:  --bt-seed-unverified[=true|false] Seed previously downloaded files without
                                  verifying piece hashes.
tr:  --bt-seed-unverified=true|false Daha önce indirilmiş dosyaları 
                                  parça hashlerini kontrol etmeden tohumla.

en:  --conf-path=PATH             Change the configuration file path to PATH.
tr:  --conf-path=YOL Konfigürasyon dosyasının yerini belirle.

en:  --dht-entry-point=HOST:PORT  Set host and port as an entry point to DHT
                                  network.
tr:  --dht-entry-point=MAKİNE:PORT Makine ve portu DHT ağına giriş noktası olarak belirle.

en:  --dht-listen-port=PORT...    Set UDP listening port for DHT.
                                  Multiple ports can be specified by using ',',
                                  for example: "6881,6885". You can also use '-'
                                  to specify a range: "6881-6999". ',' and '-' can
                                  be used together.
tr:  --dht-listen-port=PORT... DHT için UDP dinleme portunu aç.

en:  --enable-dht[=true|false]    Enable DHT functionality.
tr:  --enable-dht=true|false DHT özelliklerini aç.

en:  --enable-direct-io[=true|false] Enable directI/O, which lowers cpu usage while
                                  allocating files.
                                  Turn off if you encounter any error
tr:  --enable-direct-io=true|false Direk G/Ç belirle.True yapılırsa
                                  dosya yer ayrımlarında düşük işlemci
                                  gücü kullanılır.Eğer bir hata olursa kapatın.

en:  --enable-http-keep-alive[=true|false] Enable HTTP/1.1 persistent connection.
tr:  --enable-http-keep-alive=true|false HTTP/1.1devamlı bağlantıyı aç.

en:  --enable-peer-exchange[=true|false] Enable Peer Exchange extension.
tr:  --enable-peer-exchange=true|false Peer değişim eklentisini aç.

en:  --follow-torrent=true|false|mem If true or mem is specified, when a file
                                  whose suffix is .torrent or content type is
                                  application/x-bittorrent is downloaded, aria2
                                  parses it as a torrent file and downloads files
                                  mentioned in it.
                                  If mem is specified, a torrent file is not
                                  written to the disk, but is just kept in memory.
                                  If false is specified, the action mentioned above
                                  is not taken.
tr:  --follow-torrent=true|false|mem  True veya mem seçilirse, .torrent uzantılı bir dosya ya da 
                                  içerik tipi application/x-bittorrent olan bir dosya indirildiğinde, aria2
                                  onu bir torrent dosyası olarak okur ve içindeki dosyaları indirir.
                                  Eğer mem seçilirse, torrent dosyası diske yazılmaz sadece hafızada
                                  tutulur.Eğer false seçilirse, yukarıda anlatılan işler yapılmaz.

en:  --ftp-reuse-connection[=true|false] Reuse connection in FTP.
tr:  --ftp-reuse-connection=true|false FTPde bağlantıyı tekrar kullanır.

en:  --header=HEADER              Append HEADER to HTTP request header. You can use
                                  this option repeatedly to specify more than one
                                  header:
                                  aria2c --header="X-A: b78" --header="X-B: 9J1"
                                  http://host/file
tr:  --header=BAŞLIK BAŞLIK başlığını HTTP istek başlığına ekle.Değişik 
                                  başlıklar eklemek için bir kaç kere kullanabilirsiniz
                                  örnek: aria2c --header="X-A: b78" --header="X-B 9j1" 
                                  http://host/file

en:  --http-passwd=PASSWD         Set HTTP password. This affects all URLs.
tr:  --http-passwd=SIFRE HTTP şifresini belirle.Bu bütün URLleri etkiler.

en:  --http-user=USER             Set HTTP user. This affects all URLs.
tr:  --http-user=KULLANICI HTTP kullanıcısını belirle.Bu bütün URLleri etkiler.

en:  --listen-port=PORT...        Set TCP port number for BitTorrent downloads.
                                  Multiple ports can be specified by using ',',
                                  for example: "6881,6885". You can also use '-'
                                  to specify a range: "6881-6999". ',' and '-' can
                                  be used together.
tr:  --listen-port=PORT BitTorrent için kullanılacak TCP Port numarası belirle.
                                  ',' kullanılarak birden çok port numarası belirtilebilir:
                                  örnek: '6881,6885'. '-' kullanılarak bir aralık da blirtebilirsiniz
                                  örnek: '6881-6999'. '-' ve ',' birlikte de kullanılabilir.

en:  --log-level=LEVEL            Set log level to output.
tr:  --log-level=SEVİYE Çıktı için log seviyesini belirler.

en:  --metalink-enable-unique-protocol=true|false If true is given and several
                                  protocols are available for a mirror in a metalink
                                  file, aria2 uses one of them.
                                  Use --metalink-preferred-protocol option to
                                  specify the preference of protocol.
tr:  --metalink-enable-unique-protocol=true|false True seçilir ve bir metalink dosyasındaki
                                  yansı için farklı protokoller mevcutsa, aria2 onlardan birini kullanır.
                                  Protokol tercihi için --metalink-preferred-protocol seçeneğini
                                  kullanın.

en:  --metalink-language=LANGUAGE The language of the file to download.
tr:  --metalink-language=DİL İndirilecek dosyanın dili.

en:  --metalink-os=OS             The operating system of the file to download.
tr:  --metalink-os=OS İndirilecek dosyanın işletim sistemi.

en:  --metalink-version=VERSION   The version of the file to download.
tr:  --metalink-version=SÜRÜM İndirilecek dosyanın sürümü.

en:  --no-conf                    Disable loading aria2.conf file.
tr:  --no-conf aria2.conf dosyasını yüklemeyi kapa.

en:  --no-file-allocation-limit=SIZE No file allocation is made for files whose
                                  size is smaller than SIZE.
                                  You can append K or M(1K = 1024, 1M = 1024K).
tr:  --no-file-allocation-limit=DEĞER Bu değerden küçük boyutlu dosyalar
                                  için yer ayrılmaz.Değerin yanına K veya M(1K=1024,
                                  1M=1024K) ekleyebilirsiniz.

en:  --referer=REFERER            Set Referer. This affects all URLs.
tr:  --referer=REFERER Referer i belirle.Bu bütün URLleri etkiler.

en:  --seed-time=MINUTES          Specify seeding time in minutes. Also see the
                                  --seed-ratio option.
tr:  --speed-time=DAKİKA Tohumlama(seed) zamanını belirler. 
                                  --seed-ratio seçeneğine de bakınız.

en:  --stop=SEC                   Stop application after SEC seconds has passed.
                                  If 0 is given, this feature is disabled.
tr:  --stop=SANİYE SANİYE geçtiğinde uygulamayı durdur. 0 girilirse
                                  bu özellik kapatılır.

en:  --summary-interval=SEC       Set interval to output download progress summary.
                                  Setting 0 suppresses the output.
tr:  --summary-interval=SANİYE İndirme ilerleme durumunun gösterileceği
                                  zaman aralığını belirler. 0 seçilirse çıktı gönderilmez.

en:  -M, --metalink-file=METALINK_FILE The file path to the .metalink file.
tr:  -M, --metalink-file=METALINK_FILE .metalink dosyasının yolunu belirle.

en:  -S, --show-files             Print file listing of .torrent or .metalink file
                                  and exit. More detailed information will be listed
                                  in case of torrent file.
tr:  -S\ --show-files .torrent ve .metalink dosyasının listesini göster ve çık.Torrent dosyalarında
                                  daha detaylı bilgi gösterilir.

en:  -T, --torrent-file=TORRENT_FILE  The path to the .torrent file.
tr:  -T, --torrent-file=TORRENT_DOSYASI .torrent dosyasının bulunduğu yer.

en:  -U, --user-agent=USER_AGENT  Set user agent for http(s) downloads.
tr:  -U, --user-agent=TARAYICI_KİMLİĞİ HTTP(S) için tarayıcı kimliğini belirler.

en:  -c, --continue               Continue downloading a partially downloaded
                                  file. Use this option to resume a download
                                  started by a web browser or another program
                                  which downloads files sequentially from the
                                  beginning. Currently this option is only
                                  applicable to http(s)/ftp downloads.
tr:  -c, --continue Daha önce bir kısmı indirilmiş dosyayı indirmeye devam et.
                                  Bu seçenek dosya baştan başlanarak indirildiği 
                                  durumlarda (bir web tarayıcısı veya başka bir program)
                                  indirmeye devam etmek için kullanılır.Şimdilik sadece
                                  http(s) ve ftp için geçerlidir.

en:  -d, --dir=DIR                The directory to store the downloaded file.
tr:  -d, --dir=KLASÖR İndirilen dosyanın saklanacağı klasör.

en:  -l, --log=LOG                The file name of the log file. If '-' is
                                  specified, log is written to stdout.
tr:  -l, --log=LOG Log dosyasının adı. Eğer '-' kullanılırsa
                                  log stdout a yazılır.

en:  -n, --no-netrc               Disables netrc support.
tr:  -n, --no-netrc netrc desteğini kapatır.

en:  -o, --out=FILE               The file name of the downloaded file.
tr:  -o, --out=DOSYA İndirilen dosyanın adı.

en:  -v, --version                Print the version number and exit.
tr:  -v, --version Sürüm numarasını göster ve çık.

en:  Make sure that URL is quoted with single(') or double(") quotation if it
     contains "&" or any characters that have special meaning in shell.
tr:  Yazdığınız URL içinde, kabukta özel anlama sahip karakterler veya "&" geçiyorsa
    URLyi (') veya (") içinde yazınız.

en:  You can also specify arbitrary number of torrent files and metalink files
     stored in a local drive. Please note that they are always treated as a
     separate download.
tr:  Bir diskte depolanmış istediğiniz sayıda torrent ya da metalink dosyası
    belirleyebilirsiniz.Bunların farklı downloadlar olarak değerlendirileceğini
    unutmayınız.

en:  You can specify multiple URLs. Unless you specify -Z option, all URLs must
     point to the same file or downloading will fail.
tr:  Birde fazla URL belirleyebilirsiniz. -Z seçeneğini kullanmadığınız sürece,
    tüm URLler aynı dosyayı göstermek zorundadır aksi halde download başlamaz.

en:  version
tr:  sürüm

en: #%d - Download has already completed: %s
tr: #%d - İndirme zaten bitmişti : %s

en: %d second(s) has passed. Stopping application.
tr: %d saniye geçti.Uygulama sonlandırılıyor.

en: %d seconds to allocate %s byte(s)
tr: %d saniyede %s byte(s) için yer ayrılacak

en: %s is not a directory.
tr: %s bir dizin değil

en: .netrc file %s does not have correct permissions. It should be 600. netrc support disabled.
tr: %s .netrc dosyasında doğru izinler yok.İzinler 600 olmalıydı. netrc desteği kaptıldı.

en: Adding peer %s:%d
tr: %s:%d peer i ekleniyor

en: Allocating file %s, %s bytes
tr: %s dosyasına yer ayrılıyor, %s bytes

en: Authorization failed.
tr: Yetkilendirme başarısız.

en: CUID#%d - %d times attempted, but no success. Download aborted.
tr: CUID#%d - %d kere denendi, ama sonuç başarısız. İndirme iptal edildi.

en: CUID#%d - Abort requested.
tr: CUID#%d - İşlem iptal edildi.

en: CUID#%d - An error occurred while binding port=%d
tr: CUID#%d - %d portu bağlanırken bir hata oluştu.

en: CUID#%d - Bad checksum: %s
tr: CUID#%d - Checksum yanlış: %s

en: CUID#%d - Cannot create tracker request.
tr: CUID#%d - İzleyici isteği oluşturulamıyor.

en: CUID#%d - Connecting to %s:%d
tr: CUID#%d - %s:%d ye bağlanıyor.

en: CUID#%d - Connecting to the peer %s
tr: CUID#%d - %s peer ine bağlanıyor

en: CUID#%d - Content-Disposition detected. Use %s as filename
tr: CUID#%d - Content-Disposition algılandı. Dosya adı olarak %s kullanınız.

en: CUID#%d - Creating new tracker request command #%d
tr: CUID#%d - #%d yeni izleyici istek komutu oluşturuluyor

en: CUID#%d - DNS cache hit: %s -> %s
tr: CUID%d - DNS kaşesi bulundu: %s -> %s

en: CUID#%d - Deleting request slot blockIndex=%d because of time out
tr: CUID#%d - Zamanaşımından dolayı istek yuvası siliniyor blokindeksi=%d

en: CUID#%d - Deleting request slot blockIndex=%d because the block has been acquired.
tr: CUID#%d - Blok elde edildiği için blok yuvası siliniyor blokindeksi=%d

en: CUID#%d - Deleting request slot index=%d, blockIndex=%d
tr: CUID#%d - İstek yuvası siliniyor indeks=%d, blokindeksi=%d

en: CUID#%d - Deleting request slot index=%d, blockIndex=%d because localhost got choked.
tr: CUID#%d - Bu makine tıkandığı için istek yuvası siliniyor indeks=%d, blokindeksi=%d

en: CUID#%d - Download aborted.
tr: CUID#%d - İndirme iptal edildi.

en: CUID#%d - Download aborted. URI=%s
tr: CUID#%d - indirme iptal edildi. URI=%s

en: CUID#%d - Download not complete: %s
tr: CUID#%d - İndirme tamamlanmadı: %s

en: CUID#%d - Error in accepting connection
tr: CUID#%d - Bağlantı kabulünde hata

en: CUID#%d - Error occurred while processing tracker response.
tr: CUID#%d - İzleyenin cevabını işlerken bir hata oluştu.

en: CUID#%d - Exception caught while allocating file space.
tr: CUID#%d - Dosya alanı ayrılırken öngörülmeyen bir hata oluştu.

en: CUID#%d - Exception caught while validating file integrity.
tr: CUID#%d - Dosya bütünlüğü doğrulanırken öngörülmeyen bir hata oluştu.

en: CUID#%d - Extended Messaging enabled.
tr: CUID#%d - İlave mesajlaşma açıldı.

en: CUID#%d - Fast extension enabled.
tr: CUID#%d - Hızlı eklenti açıldı.

en: CUID#%d - Good checksum: %s
tr: CUID#%d - Checksum doğru: %s

en: CUID#%d - Incoming connection, adding new command CUID#%d
tr: CUID#%d - Yeni bağlantı geliyor,  CUID#%d komutu ekleniyor

en: CUID#%d - Interested in the peer
tr: CUID#%d - peer ile ilgileniyor

en: CUID#%d - Name resolution complete: %s -> %s
tr: CUID#%d - Makine adı çözüldü : %s -> %s

en: CUID#%d - Name resolution for %s failed:%s
tr: CUID#%d - %s için makine adı çözülemedi. %s

en: CUID#%d - No segment available.
tr: CUID#%d - Kullanılabilir parça yok.

en: CUID#%d - Not interested in the peer
tr: CUID#%d - peer ile ilgilenmiyor

en: CUID#%d - Peer %s:%d banned.
tr: CUID#%d - Peer %s:%d yasaklandı.

en: CUID#%d - Piece bitfield %s
tr: CUID#%d - bitfield parçası %s

en: CUID#%d - Piece received. index=%d, begin=%d, length=%d, offset=%llu, blockIndex=%d
tr: CUID#%d - Parça alındı. indeks=%d, başlangıç=%d, uzunluk=%d, artış=%llu, blokindeksi=%d

en: CUID#%d - Redirecting to %s
tr: CUID#%d - %s'a yönlendiriliyor

en: CUID#%d - Reject piece message in queue because cancel message received. index=%d, begin=%d, length=%d
tr: CUID#%d - İptal mesajı alındığı için sıradaki mesaj parçasını kabul etme. indeks=%d, başlangıç=%d, uzunluk=%d

en: CUID#%d - Reject piece message in queue because the peer has been choked. index=%d, begin=%d, length=%d
tr: CUID#%d - peer tıkandığı için sıradaki mesaj parçasını kabul etme. indeks=%d, başlangıç=%d, uzunluk=%d

en: CUID#%d - Requesting:
    %s
tr: CUID#%d - İsteniyor:
    %s

en: CUID#%d - Resolving hostname %s
tr: CUID#%d - Makine adı çözülüyor %s

en: CUID#%d - Response received:
    %s
tr: CUID#%d - Cevap alındı:
    %s

en: CUID#%d - Restarting the download. URI=%s
tr: CUID#%d - İndirmeye yeniden başlanıyor. URI=%s

en: CUID#%d - The download for one segment completed successfully.
tr: CUID#%d - Bir parça başarıyla indirildi.

en: CUID#%d - The peer is DHT-enabled.
tr: CUID#%d - Peer de DHT mevcut.

en: CUID#%d - The segment changed. We send the request again with new Range header.
tr: CUID#%d - Parça değişti.Yeni aralık başlıklı isteği gönderdik.

en: CUID#%d - Using port %d for accepting new connections
tr: CUID#%d - Yeni bağlantılar için %d portu kullanılıyor.

en: CUID#%d - we got new piece. index=%d
tr: CUID#%d - yeni parça aldık. indeks=%d

en: CUID#%d - we got wrong piece. index=%d
tr: CUID#%d - yanlış parça aldık. indeks=%d

en: CUID#%d cancels segment index=%d. CUID#%d handles it instead.
tr: CUID#%d indeks=%d segmenti iptal etti.CUID#%d onunla ilgileniyor.

en: Cannot parse metalink XML file. XML may be malformed.
tr: Metalink XML dosyası okunamıyor.Yanlış formatta olabilir.

en: Checksum error detected. file=%s
tr: Checksumda hata bulundu. Dosya=%s

en: Chunk checksum validation failed. checksumIndex=%d, offset=%s, expectedHash=%s, actualHash=%s
tr: Parça checksum doğrulaması başarısız. checksumindeks=%d artış=%s, beklenenHash=%s, eldekıhash=%s

en: Connection failed.
tr: Bağlantı başarısız.

en: Deleting used piece index=%d, fillRate(%%)=%d<=%d
tr: Kullanılan parça siliniyor indeks=%d, fillRate(%%)=%d<=%d

en: Dispatching FileAllocationCommand for CUID#%d.
tr: CUID#%d için FileAllocationCommand gönderiliyor

en: Download Results:
tr: Download Sonuçları:

en: Download aborted.
tr: İndirme iptal edildi.

en: Download complete: %s
tr: İndirme tamamnlandı: %s

en: Download of selected files was complete.
tr: Seçilen dosya indirildi.

en: Drop connection because no request/piece messages were exchanged in a certain period(%d seconds).
tr: %d saniyede herhangi istek/parça mesajı alişverişi yapılmadığı için bağlantı kapatıldı.

en: Emergency shutdown sequence commencing...
tr: Acil kapanış başlıyor...

en: Errors occurred while binding port.
tr: Port bağlanırken hata oldu.

en: Exception caught
tr: Öngörülmeyen hata algılandı.

en: Failed to accept a peer connection, cause: %s
tr: %s sebebiyle peer bağlantısı kabul edilmedi

en: Failed to bind a socket, cause: %s
tr: %s sebebiyle soket tutulamadı

en: Failed to calculate SHA1 digest of or a part of the file %s, cause: %s
tr: %s dosyasının bir parçası veya SHA1 özeti hesaplaması %s sebebiyle yapılamadı

en: Failed to check whether the socket is readable, cause: %s
tr: %s sebebinden dolayı soketin okunabilir olduğu anlaşılamıyor

en: Failed to check whether the socket is writable, cause: %s
tr: %s sebebinden dolayı soketin yazılabilir olduğu anlaşılamıyor

en: Failed to connect to the host %s, cause: %s
tr: %s makinesine %s sebebinden dolayı bağlanılamyor

en: Failed to convert string into value: %s
tr: Dizi değeri sayıya çevrilemiyor: %s

en: Failed to get the name of connected peer, cause: %s
tr: %s sebebiyle bağlanılan peer in adı alınamadı

en: Failed to get the name of socket, cause: %s
tr: %s sebeiyle soketin adı alınamadı

en: Failed to listen to a socket, cause: %s
tr: %s sebebiyle soket dinlenemedi

en: Failed to load cookies from %s
tr: %s den çerezler yüklenemedi.

en: Failed to make the directory %s, cause: %s
tr: %s dizini %s sebebiyle oluşturulamadı

en: Failed to open a socket, cause: %s
tr: %s sebebiyle soket açılamadı

en: Failed to open the file %s, cause: %s
tr: %s dosyası %s sebebinden açılamadı

en: Failed to open the segment file %s, cause: %s
tr: %s parça dosyası %s sebebiyle açılamadı

en: Failed to peek data, cause: %s
tr: %s sebebinden dolayı veri gözlenemiyor

en: Failed to read data from disk.
tr: Diskten veri okunamadı.

en: Failed to read from the file %s, cause: %s
tr: %s dosyasından %s sebebiyle okunamadı

en: Failed to read from the segment file %s, cause: %s
tr: %s parça dosyasından %s sebebiyle okunamadı

en: Failed to receive data, cause: %s
tr: %s sebebinden dolayı veri alınamıyor

en: Failed to resolve the hostname %s, cause: %s
tr: %s makinesinin adı çözülemedi sebep: %s

en: Failed to seek the file %s, cause: %s
tr: %s dosyası %s sebebiyle aranamadı

en: Failed to send data, cause: %s
tr: %s sebebiyle veri gönderilemiyor

en: Failed to set a socket as blocking, cause: %s
tr: %s sebebiyle soket bloke edilemedi

en: Failed to set a socket as non-blocking, cause: %s
tr: %s sebebiyle soket bloke olmayan olarak ayarlanamadı

en: Failed to set a socket option, cause: %s
tr: %s sebebiyle soket yerleştirilemedi

en: Failed to write into the file %s, cause: %s
tr: %s dosyasına %s sebebinden yazılamadı

en: Failed to write into the segment file %s, cause: %s
tr: %s parça dosyasına %s sebebiyle yazılamadı

en: File %s exists, but %s does not exist.
tr: %s dosyası var ama %s dosyası yok.

en: File %s exists, but a control file(*.aria2) does not exist. Download was canceled in order to prevent your file from being truncated to 0. If you are sure to download the file all over again, then delete it or add --allow-overwrite=true option and restart aria2.
tr: %s dosyası var ama (*.aria2) kontrol dosyası yok.İndirme dosyanızın boyutunu sıfırlamamak için iptal edildi.
    Tekrar indirmek istediğinizden emin iseniz ya silin ya da --allow-overwrıte=true seçeneğini ekleyip aria2yi tekrar başlatın.

en: File %s is being downloaded by other command.
tr: %s dosyası başka bir komut tarafından indiriliyor.

en: File already exists. Renamed to %s.
tr: Bu isimde zaten bir dosya var. Yeni isim %s verildi.

en: File not found
tr: Dosya bulunamadı

en: Flooding detected.
tr: Flooding algılandı.

en: Good chunk checksum. hash=%s
tr: Parça checksumı doğru. hash=%s

en: Got %d status, but no location header provided.
tr: %d durumu alındı ama yer başlığı gönderilmedi.

en: Got EOF from peer.
tr: Peerden EOF alındı.

en: Got EOF from the server.
tr: Sunucudan EOF alındı.

en: If there are any errors, then see the log file. See '-l' option in help/man page for details.
tr: Bir hatayla karşılaşırsanız log dosyasına bakın. Detay için yardım ve man sayfalarındaki -l opsiyonuna bakın.

en: Incomplete range specified. %s
tr: Eksik aralık belirtildi.%s

en: Insufficient checksums.
tr: Yetersiz checksumlar.

en: Insufficient checksums. checksumLength=%d, numChecksum=%d
tr: Chekcksumlar yetersiz. checksumuzunluğu=%d checksumsayısı=%d

en: Invalid ID=%d for %s. It should be %d.
tr: Geçersiz ID=%d %s için . %d olmalıydı.

en: Invalid chunk size.
tr: Geçersiz parça büyüklüğü.

en: Invalid file length. Cannot continue download %s: local %s, remote %s
tr: Geçersiz dosya uzunluğu. Download devam ettirilemiyor %s: yerel %s, uzak %s

en: Invalid header.
tr: Geçersiz başlık.

en: Invalid payload size for %s, size=%d. It should be %d.
tr: %s için geçersiz payload büyüklüğü,büyüklük=%d. %d olmalıydı.

en: Invalid range header. Request: %s-%s/%s, Response: %s-%s/%s
tr: Geçersiz başlık aralığı.İstek: %s-%s/%s, Cevap: %s-%s/%s

en: Invalid response.
tr: Geçersiz cevap.

en: Loading the segment file %s.
tr: %s dosya parçası yükleniyor.

en: Logging started.
tr: Loglama başladı.

en: Malformed meta info.
tr: Yanlış formatlı meta bilgisi.

en: Max payload length exceeded or invalid. length = %u
tr: Maksimum payload uzunluğu aşıldı ve geçersiz. uzunluk= %u

en: Metalink: Queueing %s for download.
tr: Metalink: %s indirme sırasına alınıyor.

en: Missing %s in torrent metainfo.
tr: Torrent meta bilgilerinde %s eksik.

en: No HttpRequestEntry found.
tr: HttpRequestEntry bulunamadı.

en: No URI to download. Download aborted.
tr: İndirilecek URI yok.İndirme iptal edildi.

en: No chunk to verify.
tr: Doğrulanacak parça yok.

en: No file matched with your preference.
tr: Tercihlerinizle eşleşen dosya yok.

en: No header found.
tr: Hiç başlık bulunamadı.

en: No peer list received.
tr: Hiç peer listesi alınmadı

en: No status header.
tr: Durum başlığı yok.

en: No such file entry %s
tr: %s dosya girdisi yok.

en: Not a directory
tr: Bir dizin değil

en: Options:
tr: Seçenekler:

en: Printing all options.
tr: Tüm seçenekler gösteriliyor.

en: Printing options tagged with '%s'.
tr: %s ile etiketlenmiş seçenekler gösteriliyor.

en: Proxy connection failed.
tr: Proxy bağlantısı oluşturulamadı.

en: Refer to man page for more information.
tr: Detaylı bilgi için man sayfasına bakınız.

en: Removed %d have entries.
tr: Girdili %d silindi.

en: Removed the defunct control file %s because the download file %s doesn't exist.
tr: Çalışmayan kontrol dosyası %s silindi, çünkü %s indirme dosyası yok.

en: Report bugs to %s
tr: Hataları %s ye raporla

en: Resource not found
tr: Kaynak bulunamadı

en: SSL I/O error
tr: SSL G/Ç hatası

en: SSL initialization failed: %s
tr: SSl başlatılamadı: %s

en: SSL initialization failed: OpenSSL connect error %d
tr: SSL başlatılamadı: OpenSSL bağlantı hatası %d

en: SSL protocol error
tr: SSL protokol hatası

en: SSL unknown error %d
tr: SSL bilinmeyen hata %d

en: Saved signature as %s. Please note that aria2 doesn't verify signatures.
tr: İmza %s olarak kaydedildi.aria2 nin imzaları kontrol etmediğini unutmayınız.

en: Saving signature as %s failed. Maybe file already exists.
tr: İmza %s olarak kayededilemiyor.Böyle bir dosya var olabilir.

en: Saving the segment file %s
tr: %s dosya parçası kaydediliyor.

en: See -h option to know other command-line options(%s).
tr: Diğer komut satırı seçeneklerine(%s) bakmak için -h seçeneğini kullanınız.

en: Seeding is over.
tr: Tohumlama bitti.

en: Shutdown sequence commencing... Press Ctrl-C again for emergency shutdown.
tr: Kapanma başlıyor...Acil kapanış için Ctrl-C ye tekrar basın.

en: Size mismatch Expected:%s Actual:%s
tr: Büyüklük uyuşmuyor Beklenen:%s Gelen:%s

en: Specify at least one URL.
tr: En az bir URl belirlemelisiniz.

en: Status Legend:
tr: Durum Haritası:

en: The download was complete.
tr: İndirme tamamnlandı.

en: The infoHash in torrent file doesn't match to one in .aria2 file.
tr: Torrent dosyasındaki infoHash .aria2 dosyasındaki ile tutmuyor.

en: The offset is out of range, offset=%s
tr: Artış aralık dışı, artış=%s

en: The requested filename and the previously registered one are not same. Expected:%s Actual:%s
tr: İstenilen ve daha önce kaydedilen dosya isimleri aynı değil. Beklenen:%s Verilen:%s

en: The response status is not successful. status=%d
tr: Cevap durumu başarılı değil. durum=%d

en: The segment file %s does not exist.
tr: %s dosya parçası yok.

en: The segment file %s exists.
tr: %s dosya parçası var.

en: The segment file was loaded successfully.
tr: Dosya parçası başarıyla yüklendi.

en: The segment file was saved successfully.
tr: Dosya parçası başarıyla kaydedildi.

en: Timeout.
tr: Zamanaşımı.

en: Too large chunk. size=%d
tr: Çok büyük parça. büyüklük=%d

en: Too large file size. size=%s
tr: Çok büyük dosya büyüklüğü. büyüklük=%s

en: Too slow Downloading speed: %d <= %d(B/s), host:%s
tr: Download hızı çok yavaş: %d <= %d(B/s), makine:%s

en: Too small payload size for %s, size=%d.
tr: %s için payload büyüklüğü çok az, büyüklük=%d

en: Tracker returned failure reason: %s
tr: İzleyici başarısızlık sebebi olarak %s gönderdi.

en: Tracker returned null data.
tr: İzleyici boş veri gönderdi.

en: Tracker returned warning message: %s
tr: İzleyici %s uyarı mesajını gönderdi.

en: Transfer encoding %s is not supported.
tr: Transfer şifrelemesi %s desteklenmiyor.

en: Unknown socket error %d (0x%x)
tr: Bilinmeyen soket hatası %d (0x%x)

en: Unrecognized URI or unsupported protocol: %s
tr: Anlaşılmayan URI ya da desteklenmeyen protokol: %s

en: Validating file %s
tr: %s dosyası doğrulanıyor

en: Verification finished successfully. file=%s
tr: Doğrulama başarıyla tamamlandı.Dosya=%s

en: Windows socket library initialization failed
tr: Windows soket kütüphanesi başlatılamadı.

en: Writing file %s
tr: %s dosyası yazılıyor

en: Your share ratio was %.1f, uploaded/downloaded=%sB/%sB
tr: Paylaşma oranınız %.1f , upload/download=%sB/%sB

en: aria2 will resume download if the transfer is restarted.
tr: Transferi tekrar başlatırsanız, aria2 indirmeye devam edecek.

en: daemon failed.
tr: daemon başarısız.

en: must be a number.
tr: bir sayı olmalı.

en: must be between %.1f and %.1f.
tr: %.1f ya da %.1f arasında olmalı.

en: must be between %s and %s.
tr: %s ya da %s arasında olmalı

en: must be either 'true' or 'false'.
tr: ya 'doğru' ya da 'yanlış' olmalı

en: must be greater than or equal to %.1f.
tr: %.1f den büyük ya da ona eşit olmalı

en: must be greater than or equal to %s.
tr: %s den büyük ya da ona eşit olmalı

en: must be one of the following:
tr: şunlardan biri olmalı:

en: must be smaller than or equal to %.1f.
tr: %.1f den küçük ya da ona eşit olmalı.

en: must be smaller than or equal to %s.
tr: %s den küçük ya da ona eşit olmalı

en: unrecognized proxy format
tr: bilinmeyen proxy biçimi
